Tai kurgi tas filmas?..

It musę prariję, tylėjom, nieko nesakėm ir nieko nepasakojom apie filmą iš kelionės per Namibiją, bet laikas bėga, tad, matyt, jau būtų pats metas pasidalinti kas iš tiesų vyksta.

Pradėkime nuo gerų naujienų. Oficialiai galime patvirtinti, jog filmas bus! :) Tie, kas sekė kelionės pasakojimus, tikriausiai pamenate, jog kelionė praėjo tikrai ne be nesklandumų. Nuo pat pirmų dienų vis lūžinėjo visa filmavimo įranga, o galiausiai, 11-ąją kelionės dieną, privalgiusi Namibo dykumos dulkių, paskutinį kvapą išleido pagrindinė filmavimo kamera. Ši kamera didvyriškai atlaikė Gruziją, kur vos nepaspringo gavusi lašą vandens į ne tą „gerklę“, Kirgiziją, kur kartu su kelionės dalyviais stingo beveik -10 laipsnių šaltyje bei Mongoliją, tačiau Namibijos jai pasirodė per daug. Taigi, belieka tik žemai lenkti galvą prieš Sony inžinierius, kurie sukūrė tikrai tvirtą ir patikimą daiktą (čia, beje, ne reklama – už šią nuomonę Sony nesumokėjo. Norėčiau, bet… :))

Kaip paaiškėjo sugrįžus iš kelionės ir nuvežus kamerą pas meistriukus brangiam remontui, į objektyvo vidų patekusios dulkės ant fokusavimo daviklio prasigraužė sau naują takelį. Netgi pavyko surasti vietą, kai šis momentas įvyko…

Iš karto buvo aišku, kad gedimas rimtas ir nepasitaisys savaime. Ko tik nebandėme – ir glostėme, ir mušėme, bet nuo šios akimirkos iki pat kelionės pabaigos, visas vaizdas buvo švelniai minkštas, išsiliejęs spalvų mišinys…

Matyt, kyla klausimas, tai negi 2/3 filmo bus tiek išsiliejusios, jog neįmanoma nieko įžiūrėti? :) Na, ne. Mūsų laimei, į kelionę buvome pasiėmę ir profesionalų fotoaparatą, kuris be kitą ko, moka ir filmuoti. Tiesa, neaišku ar fotoaparatas ne taip gerai mokėjo filmuoti, ar operatoriui ne taip norėjosi su juo filmuoti, bet parsivežta medžiaga fotoaparate, deja, labiau liūdino nei džiugino.

Taigi, reziume – grįžus namo, laukė ypatingai sunkus sprendimas: ar daryti filmą, kuris, galbūt, nebus toks, kokio jo norėtųsi, ar šiuos metus nubraukti ir likti be filmo. Likti be filmo nesinorėjo, nes į kelionę buvo sudėta daug širdies. Visgi pirmas kartas Afrikoje, kiek egzotikos, kiek patirtų nuotykių, kaip čia dabar imsi ir nubrauksi, tarsi, nieko neįvykus.

Neliko nieko kito – sėdome prie darbų. Darbai judėjo lėtai ir sunkiai. Ties kiekvienu kadru kildavo abejonės, tačiau rankų nenuleidome. Šiai dienai, filmas jau yra finaliniame etape – spalvų korekcijose.

Ar tai bus pats geriausias Špikio filmas? Nesinori žadėti ir netesėti, tad tikriausiai – ne. Tačiau, ką jis turės, tai kelionę atspindinčią dvasią. Jame galėsite iš arti susipažinti su išskirtine vietos gentimi – „Himba“, pamatyti jų kasdienybę, pamatyti ką reiškia kai kelionė vyksta nuo geriamo vandens pasipildymo taško iki kito pasipildymo taško ir kas nutinka, kai atvažiavus prie jo, to vandens ten nėra. Taip pat pasidalinsime ir egzotiniais gyvūnais, kuriuos pamatėme – tai ir drambliai, ir žirafos, ir laukymėse bėgiojantys oriksai.

Filmą planuojame paleisti tradiciškai – 2018 metų vasarį, o šiandien galime pristatyti išsamesniąją filmo svetainę: www.spikis.lt/DviraciaisAfrikojeNamibija/