Tadžikija, mes atkeliaujam!

Taip keista – atrodo dar visai neseniai iki naujos kelionės buvo likę trys mėnesiai, o dabar jau net paros nebėra. Rytoj tokiu metu visa Špikio komanda sėdės lėktuve, pakeliui į naują nuotykį bei naują iššūkį. 

Kam dar neteko girdėti, kelionės kryptis kiek pasikeitė eigoje. Iš pradžių planuota ir garsiai skelbta Kamčiatka nusikėlė kitiems metams. Šiems metams grįšime į numylėtosios centrinės Azijos prieglobstį ir keliausime į jau ištyrinėtos Kirgizijos kaimynę – Tadžikiją.

Laukia nepaprastas mėnuo – minsime beveik 1000 km, pasiekdami net 5 km aukštį. Pirmas dienas turėtume alpti nuo karščio, vėliau – tirtėti nuo šalčio. Jeigu pernai grįžome sudžiūvę nuo Namibo dykumos, tai šiemet gali būti, kad grįšime atgaivinti Pamyro lietaus ir sniego. Tiesa, kraštas ypatingai nepasižymi lietumi, tad, galbūt, per daug ne išbrinksime :)

Ne gana viso to, jeigu viskas eisis sėkmingai, turėtume kelionės metu turėti dviejų dienų ėjimą į kalnus pėsčiomis! Keliausime link Sarez ežero – vietovės, kuri buvo suformuota didžiulės katastrofos įvykusios prieš beveik 100 metų. Čia dar prieš keletą metų ne vietiniams buvo griežtai draudžiama patekti. Šiuo metu patekti galima tik su specialiais leidimais ir gidu.

Kaip ir visuomet – visus kelionės nuotykius galite stebėti gyvai, sekdami kelionės dienoraščio puslapį: http://keliones.spikis.lt/Kelione/Tadzikija_2018

Į kelionę išsiruošė vėl kiek pažįstama, kiek nauja komanda, tad susipažinkite, kas dar nepažįstami:

Algirdas

Jau nesuskaičiuojamą kiekį kelionių pramynęs Algirdas vėl komandos narius neaiškiais keliais, rytais neleis miegoti, o kai bus labai sunku, įgrūs į veidą kamerą ir klaus: „tai kaip jautiesi?“

 

Dagnė

Į penktąją kelionę sugrįžtanti Dagnė savo šypsena vėl bandys visus įkvėpti sunkiems išbandymams, o dosnia ranka dalins pietums numatytas riešutų porcijas. Su ja geriau nesipykti, nes kitaip riešutų gali ir nelikti…

 

Rūta

Vis dar teisininkė, vis dar minanti, nepailstanti Rūta sakė, kad keliaus kartu tol, kol nenuvyksime į Kamčiatką, o tada jau pamąstys ar čia verta keliauti toliau ar ne. Pernai visiems grasino, kad bus mechanikė, bet šiemet kandidatūros nepateikė, tad ir toliau gelbės Dagnei prie maisto dalybų.

 

Konstantinas

Linksmųjų plaučių ir pernai metų filmo žiūrovų numylėtinis psichiatras sugrįžta! Šiais metais sakė, kad paruošė dar daugiau padoraus ir nelabai humoro. Konstantino pareigos išlieka tos pačios – dvasios ir kūno gydytojas!

 
Redas

Naujas komandos veidas, dar nesugadintas ir nuoširdus – Redas. Gyvenime, kai nemina, jį galima rasti laboratorijoje, žaidžiantį su peliukais. Kelionės metu pažadėjo eksperimentų su kelionės draugais nedaryti, bet sutemus aplink jį vieniems vaikščioti nepatartina…