Filmo „Dviračiais per Tadžikiją“ premjera Vilniuje

2019 m. vasario 18 d. Vilniaus kino teatre „Pasaka“ įvyko VšĮ „Špikis“ nuotykių filmo „Dviračiais per Tadžikiją“ premjera. Jau 15-tus metus dviračiais užsienyje keliaujantis, pristatantis septintąjį savo kino filmą, vienas iš „Špikio“ įkūrėjų Algirdas Gurevičius naujausiam filmui suteikė išskirtinį atspalvį. 2018 metais, Lietuvai minint savo nepriklausomybės šimtmetį, vykusioje kelionėje asmeninėmis laisvės, nepriklausomybės, patriotizmo sampratomis filme dalijasi žygio dalyviai, jų artimieji, Tadžikijos gyventojai, pakeliui sutikti keliautojai. Įdomus sutapimas – viena jų buvo lietuvių kilmės, o visi kiti buvo iš šalies, kurioje rastas mūsų Nepriklausomybės aktas.

Susirinkusi pilna salė po filmo, kaip ir ankstesniais metais užgriuvo filmo režisierių Algirdą klausimais. Sulaukęs neišvengiamo klausimo, kur planuoja kitą savo kelionę, autorius prisipažino nusprendęs dėl įvairių priežasčių padaryti pertrauką tokio masto kelionėse ir susitelkti į kitas idėjas ir projektus, kurių jam mintyse tikrai netrūksta. Tačiau vis dar nėra atsisakęs savo senos idėjos – apvažiuoti dviračiais Kamčiatkos pusiasalį (Rusija) ir pamatyti jos ugnikalnius, todėl gerbėjams palieka viltį, jog dar bent sykį ateityje sugrįš į ekranus su nauju filmu.

Į filmo premjerą atkeliavęs Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė teigė, kad jam buvo nesunku įsijausti į filmo herojų patiriamus sunkumus, nes jis puikiai žino ką reiškia būti aukštai kalnuose ar stumti sunkiai sveriantį dviratį nepravažiuojamais takais. Kuo Simonui buvo sunku patikėti, tai kad Tadžikijos kelionės dalyviams visi šie sunkumai sukrito į vieną kelionę ir truko visą mėnesį. „Filmas įkvėpė kelionėms dviračiais ir apmąstymams, kas yra tikroji laisvė.“ – teigė jis.

Tie, kurie po pernykščių Namibijos dykumų jau pasiilgo uolėtų bei snieguotų kalnų viršūnių, kalnų upių ir ežerų, vaizdų, kurie geidžia pamatyti tikrąjį tadžikų svetingumą, įsijausti į kasdienius galbūt jau pažįstamų keliautojų potyrius – humorą, staigmenas, įtampą, visišką atitrūkimą nuo civilizacijos, susipažinti su kelionėje prisijungusiu keturkoju kelionės dalyviu ir dar sykį pasimėgauti meistrišku šio nepriklausomo kūrėjo darbu, laukiami filmo „Dviračiais per Tadžikiją“ seansuose. Jau šį antradienį filmas atkeliauja į Kauno „Romuvos“ kino teatrą, kur vėl bus galima susitikti su filmo režisieriumi Algirdu Gurevičiumi. Vėliau šį filmą taip pat galės išvysti ir kitų miestų gyventojai.

Daugiau informacijos apie filmą, kur ir kada jį galima pamatyti:
http://www.spikis.lt/DviraciaisPerTadzikija/