Filmas "Dviračiais Afrikoje: Namibija"

„Dviračiais Afrikoje: Namibija“ – tai pirmasis organizacijos všį „Špikis“ iššūkis tolimoje ir egzotiškoje Afrikoje. Afrika apima labai daug - tai žemynas, kuriame klesti visa galybė skirtingų kultūrų, visos jos viena už kitą neįprastesnės Europiečio akiai. Namibija - nepaisant to, jog yra viena labiausiai išsivysčiusių šio žemyno šalių, pirmiausia nuo likusių Afrikos valstybių išsiskiria savo kraštovaizdžiu. Čia išskirtinai vyrauja dykumų peizažai, visą apimančias smėlėtas dykynes nurungia nebent vėjų nugairinti uolėti kalnai, o visą vakarinę šalies dalį skalauja Atlanto vandenynas.

Namibija yra antra pagal mažiausią gyventojų tankį šalis pasaulyje. Prie aršaus klimato prisitaikę vietiniai gyvena nelengvą gyvenimą – dauguma kelių pravažiuojami tik keturiais ratais varomų automobilių, galingos dykinės net po 3-4 mėnesius per metus nemato nei lašo vandens. Čia ne tik, kad neauga maistas, bet net ir geriamo vandens rasti sunku.

Visa tai ir dar daugiau patyrė keliautojai iš Lietuvos, čia praleidę visą mėnesį, kovodami su troškuliu, 45 laipsnių karštį siekiančiomis dienomis bei sunkiai pakarautomis dviratėmis transporto priemonėmis.

Filmo seansai pasibaigė. Kviečiame filmą įsigyti internetu!

Trumpi filmo anonsai ir kiti filmukai

Čia atsiras įvairūs filmukai susiję su kelione, jos dalyviais ir pačia Namibija. (bus pildoma...)

Filmo anonsas

Filmo "Dviračiais Afrikoje: Namibija" anonsas.

Kas ta Namibija?

Susipažinkime - kas ta Namibija, per kurią dviratininkai mynė dviračius visą mėnesį?!

Įspūdžiai ir lūkesčiai

Kelionės dalyviai dalinasi savo mintimis, ko jie labiausiai laukė ir tikėjosi prieš kelionę bei kas jiems labiausiai įsiminė kelionės metu.

Komandos atmosfera

Kelionės dalyviai pasakoja kokia atmosfera tvyrojo komandoje kelionės metu: kas erzino ir kaip pavyko sutarti vieniems su kitais.

Kas gali leistis į tokias keliones?

Su Špikiu yra keliavę daug skirtingų žmonių. Vieniems tai būdavo pirma ir paskutinė kelionė, kiti paragavę negalėdavo sustoti. Šį kartą kelionės Afrikoje dalyvių klausiame: kokie žmonės, jų nuomone, turėtų leistis į tokias keliones?

Patarimai keliaujantiems į dykumas

Kelionės dalyviai dalinasi savo asmenine patirtimi bei patarimais ką darytų kitaip, jeigu keliautų Namibijoje (ar kitoje panašioje šalyje) dviračiais antrą kartą.

Komanda

Algirdas Gurevičius

32 metai, kelionės vadovas

Algirdas - pagal specialybę programuotojas, prieš 6 metus su draugu įkūręs organizaciją Špikis, keliauja po pasaulį dviračiais ir kuria dokumentinius filmus. Tai jau 12-oji Algirdo kelionė.

Audrius Šniukšta

42 metai, kelionės mechanikas

Į trečiąją kelionę su Špikiu sugrįžtančiam Audriui, kelionės dviračiais tikrai ne naujiena. Jis stengiasi nei dienos nepraleisti be ištikimos dviratės transporto priemonės. Lietuvoje dirbantis inžinieriaus darbą, kelionėje komandos draugus gelbėjo nuo įvairių dviračių gedimų.

Aurimas Valujavičius

22 metai, kelionės finansininkas

Aurimas - visada ieškantis naujų iššūkių žmogus, kuriam "sunkesnis" kelias tėra nauja galimybė išbandyti save. Pabaigęs architektūros studijas, iškeitė bakalauro diplomo įteikimą į galimybę išbandyti save Afrikoje.

Dagnė Biekšaitė

22 metai, kelionės maistininkė

Niekados nenustygstanti vietoje Dagnė, kaip ir Aurimas, iškeitusi diplomų įteikimą į saulėtą Namibiją leidosi jau į ketvirtąją kelionę su Špikiu. Dagnės vienintelė svajonė Afrikoje? Pamatyti žirafas!

Konstantin Tučin

31 metai, kelionės vaistininkas

Konstantinas - bėgiojimą mėgstantis vaikinas, šiais metais ryžosi pokyčiams. Jam tai buvo pirmoji kelionė dviračiu, tad jo laukė daug naujų potyrių - tiek daiktų pakavimo, tiek važiavimo 70kg sveriančiu dviračiu

Rūta Syminaitė

28 metai, kelionės maistininkė

Rūta - visiškai netikėtai prie komandos, paskutinę sekundę prisijungęs žmogus. Tiesa, kelionės dviračiu jai ne naujiena - prieš keletą metų, kartu su Špikiu, Gruzijoje atradusi šį kelionių būdą, dabar sako, jog nėra nuostabesnio varianto nei keliavimas dviračiu.

O viskas prasidėjo taip...

Sumanymas keliauti į Namibiją kilo visiškai netikėtai. Vieną dieną, Dagnė žiūrinėdama svetimų keliautojų nuotraukas „Facebook” socialiniame tinkle užtiko nuotraukas iš kelionės džipais po Namibiją. Nieko neįtardama ji „numetė“ nuorodą Algirdui ir tarė: „Noriu čia!”. Kadangi tuo metu Algirdo galvoje jau virė mintys apie naują kelionę, jis ne tik kad pažiūrėjo nuotraukas, bet kartu ir ėmė domėtis kas gi toji Namibija?..

Iki tol ne ypatingai girdėta šalis pakerėjo savo grožiu – didingos dykumos, laukiniai gyvūnai, „Skeleto“ pakrantė, viskas atrodė nuostabu. Smėlėtos dykumos žadėjo daug iššūkių, tačiau po praėjusiais metais įveiktų Mongolijos dykumų gąsdino nebe tiek, kad priverstų atsisakyti idėjos. Mažas šalies gyventojų tankis užtikrino, jog kelionė leis atitrūkti nuo įprasto pasaulio, pabėgti iš savo apsibrėžtų komforto ribų. Taip po truputį ėmė gimti naujas maršrutas...

Maršrutas

Pagal planą, nusileidus oro uoste Namibijos sostinėje Vindhuke, kelionės dalyviai mikroautobusu pajudėjo į šalies šiaurę. Po maždaug 10 valandų kelionės, pasiekus Opuwo kaimelį, buvo atsisveikinta su, ir taip menka civilizacija, ir pradėtas dviračių mynimas. Maršrutas vedė per Namibo dykumą, per vieną kalnuočiausių šalies regionų, Atlanto vandenyno link. Tiesa, patį Atlanto vandenyną kelionės dalyviai pasiekė likus tik ne pilnai savaitei iki pabaigos taško – Walvis Bay kaimelio.

Kelionės metu buvo numatyta per mėnesį įveikti virš 1000km, pakeliui aplankant Palmwag rezervatą, Brandbergo vakarinę alavo kasyklą bei patį Brandbergo kalną. Kartu buvo stengiamasi kaip įmanoma labiau vengti didesnių miestų, siekiant išlaikyti, keliavimo po laukinę šalį, dvasią.

Kelionė

Namibija daugumai kelionės dalyvių su savimi „nešėsi“ daug nežinomųjų. Visiems tai buvo pirma pažintis su Afrikos žemynu, todėl ne nuostabu, kad net ir daugiausiai patyrę kelionės dalyviai nežinojo ko galima laukti – baugino vandens trūkumas, baugino laukiniai žvėrys.

Didžioji kelionės maršruto dalis vedė per Namibo dykuma, o ši, išvertus, reiškia „viską apimanti vieta“. Nuo pat pirmos dienos buvo neaišku kaip šioje dykynėje seksis susitvarkyti su geriamo vandens stygiumi. Šiuose kraštuose liepos mėnesį visiškai nelyja, todėl absoliučiai visos upės yra išdžiūvusios. Problemos sprendimas buvo kiekvienam, šalia ir taip smarkiai pakrautų dviračių, pasiimti po 20L vandens. Tai buvo vienintelis būdas įveikti laukinį dykumų kraštą, kuriame vidutinis gyventojų tankumas siekia tik 0.77/km2.

Dėl ypatingai reto gyventojų tankio, vietinių gyventojų pavyko sutikti ne daug, o dauguma sutiktų čia gyvena labai skurdų, neretai, ant bado ribos balansuojantį gyvenimą. Dėl to apie kvietimą apsilankyti namuose kalbos nebuvo ir, netgi priešingai, kartais keliautojų buvo prašoma sušelpti maistu. Matyt, ne be reikalo, „Himba” – vietinė gentis, gyvenanti šiuose kraštuose, išvertus į Lietuvių kalbą, reiškia „elgetos“.

Daug rūpesčių ir nerimo kėlė faktas, kad kelionės maršrutas vedė per liūtų valdas. Dauguma sutiktų vietinių perspėjo būti ypatingai atsargiems, stebėti aplinką, nesistatyti palapinių krūminguose upių slėniuose. Tačiau, apart vieno nemalonaus susitikimo su šakalais, kurio metu keliautojai neteko 2,5 kg vežtos mėsos, liūtai liko nepastebėti, o dauguma matytų gyvūnų buvo labai baikštūs ir vos išvydę bėgdavo slėptis. Nepaisant to, kelis kadrus pavyko „pagauti“ tiek su didingais drambliais, tiek su įspūdingomis žirafomis.

Reziume

Nėra jokių abejonių, jog Namibija visiems kelionės dalyviams paliko didžiulį įspūdį. Vieniems šis įspūdis primins apie kontrastingą kraštovaizdį, kurį teko pamatyti kelionės metu, kitiems apie beprotiškai karštas dienas bei smėlėtus kelius, kuriais neišeidavo minti dviračių, tretiems apie, nors ir retai, bet visgi pasirodžiusius, egzotiškus gyvūnus. Turbūt, visi prisimins tas saulėtas dienas ir nuostabius vakarus po žvaigždėtu dangumi, kai oro temperatūra atvėsdavo, būdavo galima atsipalaiduoti ir susitelkti į apmąstymus bei ramius pokalbius su kelionės draugais.

Po sudėtingos atmosferos kelionėje pernai metais, buvo labai smagu vėl atrasti komandos harmoniją. Būnant keli tūkstančiai kilometrų nuo namų, svetimame žemės pusrutulyje yra be galo svarbu žinoti, kad tie žmonės, kurie tave supa, tavęs nepaliks, tave palaikys ir padės, esant bet kokiai situacijai – nesvarbu, ar reikės užstumti dviratį į statų kalną, ar tiesiog išgirsti palaikantį žodį. Visą tai turėjo ši kelionė ir nepaisant visų techninių gedimų, kurių kelionės metu buvo išskirtinai daug, komanda nepalūžo ir viską išgyveno kartu!

27

Dienų minta

1005

Nuvažiuota kilometrų

6895

Pakilta metrų

1372

Aukščiausia perėja
(metrais)

Praėjusių metų filmai

Mongolija, 2016

Mongolija - rečiausiai apgyvendinta šalis pasaulyje, galinti pasiūlyti visą spektrą išbandymų - nuo stepių iki dykumų, nuo ledynų iki 3,5km aukštį siekiančių kalnų.

Kiekvieną dieną keliautojams teko susirungti su stingdančiu kalnų vėju, šalti kojas ledinėse kalnų upėse bei vargti kylant į sunkias kalnų perėjas. Negana to, kelionę apsunkino ir nuo pirmų dienų tvyrojusi įtampa tarp komandos draugų. Vis dėl to, filmas stengiasi išlaikyti pozityvią emociją ir leisti žiūrovams patirti šios ne eilinės Azijos šalies metamus iššūkius.

Pirkti filmą internetu

Kirgizija, 2015

Kelionė po Kirgiziją buvo viena sudėtingiausių ir kartu įspūdingiausių kelionių per visą Špikio kelionių istoriją. Šioje kelionėje buvo galima patirti visko - ir akmenimis užverstų kelių, ir 4km aukštį siekiančių perėjų, ir kelią pastojusių šaltų bei galingų ledyno upių. Tačiau po sunkių iššūkių šalis atsilygindavo šiltais sutiktų žmonių veidais bei pasakiško grožio vaizdais. Visą tai lydėjo nuolatinės šypsenos keliautojų veiduose bei neišblėstantis optimizmas, siekiant įveikti visus iššūkius.

Kino teatruose filmą išvydo apie 1500 žiūrovai, filmas rodytas TV6 televizijos eteryje.

Pirkti filmą internetu

Gruzija, 2014

Gruzija, nors ir buvo kompromisinis variantas, kurį teko pasirinkti po neįvykusios kelionės į planuotąją Kirgiziją, tačiau maloniai nustebino ne tik fantastiniu Kaukazo kalnų grožiu, vietinių svetingumu, netikėtai pamatyta regiono tradicine švente su arklių varžybomis, šokiais bei dainomis, tačiau ir kelionės sunkumu. Nors kalnų viršūnės buvo perpus mažesnės nei Himalajuose, tačiau prastos kokybės, sunkiai pravažiuojami keliai viską smarkiai komplikavo, o viena iš perėjų, iki šiol atrodo viena sudėtingiausių įveiktų perėjų.

Kino teatruose filmą išvydo apie 1500 žiūrovai, filmas rodytas TV6 televizijos eteryje bei dalyvavo EU filmų festivalyje Gruzijoje.

Pirkti filmą internetu

Himalajai, 2013

Viena pirmųjų Špikio komandos kelionė buvo į Indijos šiaurę, kur buvo proga susipažinti su aukščiausiais kalnais žemėje - Himalajais. Čia ne tik laukė 5,3 km aukščio perėja, gyvybes nusinešti grasinusios griūtys bei netikėtai upių nuplauti keliai, tačiau ir vieni įdomiausių sutiktų užsienio keliautojų, dalis kurių netgi prisijungė prie keliautojų iš Lietuvos, paversdami kelionę tarptautiniu nuotykiu!

Filmą kino teatruose išvydo apie 2000 žiūrovų, filmas buvo rodytas LRT televizijos eteryje.

Pirkti filmą internetu

VšĮ „Špikis“ yra ne pelno siekianti organizacija, kurios tikslas - parodyti žmonėms keliavimo bei važinėjimo dviračiais džiaugsmą, įkvėpti ir kitus išbandyti šią smagią, švarią bei sveikatai naudingą transporto priemonę.

Mūsų veikla apima kelionių dviračiais (nuo vienos dienos iki mėnesio trukmės) organizavimą Lietuvoje bei užsienyje, dokumentinių filmų apie keliones dviračiais kūrimą bei platinimą ir įvairių švietėjiškų renginių organizavimą.

Sužinokite apie mus daugiau: www.spikis.lt arba junkitės prie mūsų Facebook tinkle